Blog > Komentarze do wpisu
pożoga dance

i co ze sobą zrobisz gdy kolejna bliższa czy dalsza koleżanka znajdzie się w związku pt. "stare dobre małżeństwo", a ciocia na imieninach spyta "kiedy w końcu będziesz miała chłopaka?", hm?

na nic twoje tłumaczenia że dobrze jest jak jest, a ty zaczynasz zdobywać świat. jednak gdzieś w środku boisz się, że coś ci ucieknie, a wszechwładna "matka polka" będzie królować w kolejnych pokoleniach i nawet drzemie gdzieś w tobie i wywołuje moralniaka po kolejnej dzikiej imprezie z koleżankami.

o tym ambiwalentnym stanie traktuje wystawa "pożoga dance" trzech absolwentek wrocławskiej asp: marii kiniorskiej, michaliny kosteckiej i marii zuby we wrocławskiej bwa awangarda. czym jest "pożoga dance"?

"pożoga dance jest wtedy, kiedy jesteś dziewczyną i nie masz chłopaka i mówisz wszystkim, że wcale go nie szukasz, bo tak jest świetnie i że nie jesteś jakąś tam stukniętą desperatką. i wszystko przed tobą. a tak naprawdę to trochę się boisz, że nic przed tobą…

pożoga dance jest stanem trochę strasznym, a trochę bardzo fajnym, bo przeżywa się go z superturbokoleżankami. wiąże się z kacami, moralniakami, urojeniami i niesmakiem. ale też z durnym chichotaniem, które osobiście uwielbiam.

pożoga dance to też takie zawieszenie między świadomąsiebienowoczesnąkobietą, a strachającą się staropanieństwa wnuczką swoich dziadków”

marta kudelska

 

23.01-15.03.2009
bwa wrocław | galeria awangarda
kurator: joanna stembalska

wtorek, 17 lutego 2009, whitecube

Polecane wpisy

  • otwarcie ms

     

  • przypadkowe przyjemności cz.1

    prace pokazane podczas pierwszej odsłony cyklu wystaw „przypadkowe przyjemności” dotykają tematu przepisywania i znaku. w wystawie biorą udział: grz

  • setka obiegu 2009

    została wybrana kolejna setka obiegu - sto najważniejszych nazwisk polskiej sztuki. tym razem ranking otwiera adam szymczyk [zeszłoroczna "zwyciężczyni&quo