Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
piątek, 28 listopada 2008
tck
 
tecktonik (tck/milky way/vertigo). technika tańca wywodząca się z paryża.  zdobył dużą popularność przy pomocy filmików na jujubie, pokazujących układy taneczne lub sekwencje  poszczególnych ruchów. taniec czerpie z technik elektro i hip-hop. charakterystyczne formy to loking i popping(składające się z dynamicznych sekwencji ruchów rękami oraz obrotów). pozornie łatwa technika, do pierwszych samodzielnych prób. dodatkową trudność stanowi towarzysząca tck muzyka - szybkie elektro lub hardstyle.
póki co polska publiczność ogranicza się do przyglądania nowej technice, gdzie niegdzie widoczne są powolne próby tworzenia grup specjalizujących się w tecktoniku. ubiór w stylu tecktonik opiera się wyłącznie na ciuchach dopasowanych do ciała (rurki/przylegające tiszerty). na nogach wysokie buty (high sneakers) lub trampki typu „slip-on”. włosy krótkie, delikatny „irokez”.  coraz częściej taniec ten spotykamy w teledyskach/ilustracjach muzycznych utworów.

błażej stachlewski
 
kilka przykładów:
 
 
 

01:21, whitecube , taniec
Link Komentarze (1) »
agnieszka chojnacka

prace, które artystka prezentuje w przestrzeni galerii manhattan są formalnie różne, jednakże motywem przewodnim, łączącym zaaranżowaną przestrzeń galerii jest idea przechodzenia przez tęczę na drugą stronę. symbolizuje to jedna z prezentowanych prac- chodnik z czarnego aksamitu z wzorem podłużnych kolorowych pasów kojarzonych z tęczą.

prezentowane na wystawie prace są poświęcone różnym utopiom z okresu dzieciństwa, dotykają tematu związanego z procesem znikania i przechodzenia z jednej formy w drugą, do czego nawiązuje tytuł wystawy, który pochodzi ze światowego przeboju z 1939 roku śpiewanego przez judy garland w filmie „czarnoksiężnik z krainy oz”. o ciągłej popularności tego utworu świadczy ogromna ilość interpretacji w różnych konwencjach muzycznych od soul przez rock, folk, do techno i disco. z upływem czasu jedna interpretacja ginie, po czym powstaje następna.

galeria manhattan
ul. wigury 15, 90-302 łódź, tel. 042 636 33 44

00:46, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 listopada 2008
nike air 'crazy' force 1.

nike i ich stały współpracownik - projektant dizajnerskich zabawek michael lau stworzyli nike air 'crazy' force 1, to swojego rodzaju 'hołd' dla wszystkich maniaków tego typu butów. w pudełku poza genialnie zaprojektowanymi butami znjdziemy specjalnie na tę okazje stworzoną winylową zabawkę. 

 

 
 
 
 
nike air 'crazy' force 1 exhibition
29 – 30 listopada 2008
michael gallery
11/f, lok's industrial building, 204 tsat tsz mui road, quarry bay
13:00 –20:00
13:53, plastikowy , dizajn
Link Dodaj komentarz »
ajtems of we łik.
00:17, plastikowy , moda
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 listopada 2008
acne x lanvin.

wykonane z najlepszego japońskiego i włoskiego dżinsu, z metalowymi guzikami i dużymi kieszeniami.

acne + lanvin = codzienny dżinsowy szyk.

już niebawem w sklepach!

11:24, plastikowy , moda
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 listopada 2008
i feel felt!

mam ogromną przyjemność zaprezentować najnowszą kolekcję jednego z redaktorów naszego bloga - plastikowego [mateusza wójcika] zatytułowaną 'i feel felt!'.

oczywiście (ze względu na swoją nieobiektywność) nie pozwolę sobie na wartościowanie tej doskonałej w formie kolekcji, gdyż jest nadzwyczajnie wspaniała.

zachęcam do oglądania.

mateusz żurek

 

19:49, mateusz_zurek , moda
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 listopada 2008
ajtems of we łik.
17:37, plastikowy , moda
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 listopada 2008
hirst x levi's.

po pollocku i warholu nadszedl czas na hirsta, tym razem jego twórczość widnieje na legendarnych dżinsach.

 

 
do kupienia tutaj.
ceny to £55 - £150.
12:08, plastikowy , moda
Link Komentarze (1) »
niedziela, 02 listopada 2008
ajtems of we łik.
21:38, plastikowy , moda
Link Komentarze (1) »
sobota, 01 listopada 2008
ans

 
bardzo ciekawa i warta polecenia inicjatywa na terenie wrocławia! warsztaty, wykłady, prezentacje - a wszystko o sztuce najnowszej, z udziałem artystów [mirosław bałka, rafał bujnowski, anna burkiewicz, łukasz dziedzic, arti grabowski, rafał jakubowicz, zbigniew karnecki, lenka klodova, jerzy kosałka, stanisław krupowicz, robert kurdybacha, tanya mars, marek rogulski, marek wasilewski, artur żmijewski]

spokoakademia.pl

17:50, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
sam 5

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pokonkursowa wystawa zbiorowa w csw zamek ujazdowski

aleksandra czerniawska (asp warszawa), paweł dziemian (asp poznań), grupa 4! (asp poznań), paweł grześ (politechnika warszawska), dymitri kielbasiewicz (asp poznań), karina koziej (asp warszawa), michał piotrowski (asp poznań), mateusz sadowski (asp poznań), anna senkara (asp warszawa), piotr wysocki (asp warszawa), piotr żyliński

wystawa prezentuje prace laureatów oraz wybranych uczestników 5. edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodych artystów samsung art master (sam), skierowanego do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, którzy obronili dyplomy w ciągu dwóch ostatnich lat. ideą konkursu jest wspieranie i nagłaśnianie nowych interesujących osobowości artystycznych; samsung art master stawia na to, co zawsze jest siłą młodej sztuki: niezależność intelektualną, bezkompromisowość, artystyczną odwagę i oryginalność, świeże spojrzenie na sztukę i rzeczywistość.

obecnie 'sam' jest największym w polsce przedsięwzięciem powołanym z myślą o debiutujących artystach. w formule konkursu mieszczą się wszystkie używane we współczesnej sztuce media, od malarstwa, przez wideo i fotografię, po performance, realizacje intermedialne i instalacje oraz projekty przeznaczone do przestrzeni publicznej.

 

 

csw zamek ujazdowski, warszawa
wystawa czynna do 30.12
kurator: stach szabłowski

więcej informacji o konkursie: www.artmaster.org.pl

 
17:29, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
na manhattanie
17:03, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
meeting room_03

michał budny „romantyczność” 

w bytomskiej kronice trzecia już odsłona aranżacji przestrzeni "meeting room", tym razem autorstwa michała budnego.

salon na 2. piętrze kroniki łączący funkcje sceny muzycznej, sali projekcyjnej, czytelni, chill-out roomu. podlegająca najczęstszym zmianom część instytucji. miejsce dyskusji, przestrzeń warsztatowa, nierzadko sala taneczna. począwszy od 2006, raz do roku zaproszony artysta projektuje nowy wygląd meeting roomu oraz proponuje temat przewodni zdarzeń (w 2006 r. meeting room aranżował grzegorz sztwiertnia, w 2007 hubert czerepok). 

instalacja, zaprojektowana do meeting roomu kroniki, nawiązuje do imaginarium romantycznego. abstrakcyjna kompozycja przestrzenna składa się z czterech elementów odpowiadajacych czterem figurom pejzażu romantycznego (słońce, księżyc, skała i przepaść). tworzą one scenograficzną przestrzeń, w której pojawiać się będą bohaterowie – widzowie i uczestnicy spotkań, projekcji lub wykładów organizowanych w kronice. „romantyczność” tworzy zarazem meteforyczną ramę dla uniesień ducha i rozumu, dokumentując wciąż żywe w naszej kulturze skojarzenia tego co „artystyczne” z „romantycznym”. 

makieta

projekt michała budnego w kronice do 31. lipca 2009 r.

14:19, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »