Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
sobota, 31 maja 2008
monsterland pendant.

nowa rzecz wyprodukowana przez monsterland to śliczny filocwy wisiorek/breloczek/zawieszka do telefonu. składa sie z dwóch filcowych warstw - szarej i fluopomarańczowej, luźno ze sobą połączonych. 

oczywiście z potworem!

 

 

cena 20zł

do zamówienia jak na chwilę obecną wyłącznie pod mailem: plastikowy@monsterland.pl

pozdrawiam mocno,

plastikowy.

23:56, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 maja 2008
15. międzynarodowa konferencja tańca współczesnego i festiwal sztuki tanecznej
 
mktwifst jest dwutygodniową imprezą o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowaną przez śląski teatr tańca. wykłady, zajęcia, projekty twórcze i spektakle są organizowane i prezentowane na scenie śląskiego teatru tańca w bytomiu i festiwalowych miast partnerskich na terenie polski i regionu. każdego lata, na zaproszenie śtt, zespoły, wykładowcy, studenci i sympatycy tańca z całego świata gromadzą się celebrując wspólnie taniec współczesny, różne dyscypliny i formy sztuki, przyczyniając się do ich rozwoju
 
czas: 29. czerwca - 12. lipca 2008
miejsce: śląski teatr tańca, ul. żeromskiego 27, 41-902 bytom
23:03, whitecube , taniec
Link Dodaj komentarz »
delightable

przedstawiam projekt stolika autorstwa thomasa gardnera - 'delightable', który od niedawna jest dostępny w sprzedzarzy komercyjnej (ok. 1200funtów za model slim coffe).

delightable to stolik, którego wrażliwy na dotyk blat reaguje rozświetleniem powierzchni, która została naciśnięta. całość zamknięta w obudowie ze stali nierdzewnej. grubość blatu w wersji slim cofee to zaledwie dwadzieściapięć milimetrów. a dalej: wysokość 300mm, długość 900mm, szerokość 450mm. minusem stolika sprzedawanego pod szyldem kloss-indecorations jest niewątpliwie jego kabel zasilający, prowadzący od jednej z nóg do gniazdka. nie można go logicznie wykluczyć, aczkolwiek nie należy do wygodnych ani estetycznych cech produktu. jest wodoodporny! energia: 12V.

wykonywany na zamówienie. czas realizacji: od czterech do sześciu tygodni.

kupić można tutaj.

mateusz żurek

20:50, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
strefa av
strefa av to kolejny projekt galerii szara we współpracy z naszymi południowymi sąsiadami. tym razem organizatorzy postanowili skonfrontować artystów eksperymentujących z materią dźwięku i obrazu video. zorganizowano warsztaty, wykłady, koncerty oraz projekcje filmowe przybliżające nam polskie i czeskie doświadczenia z audiowizualnością. natomiast podsumowaniem projektu jest wydawnictwo dvd strefa av. zawartość płyty i katalogu to w większości premierowe nagrania, czasem specjalnie stworzone na potrzeby projektu, utwory audio, teledyski, vj sety, videoart
wydawnictwo strefa av to ponad 20 projektów audio i wideo poszerzonych o polsko-czesko-angielski katalog przybliżający sylwetki artystów. powstanie również strona www prezentująca projekt. organizatorzy zapowiadają kolejne edycje oraz dalszą serię koncertów pod szyldem strefa av
19:20, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
mimobot®

cudowne pendrajwy!

totalnie sie zakochałem gdy jakiś czas temu odnalazłem je w sieci.

40-140 euro w zalezności od pojemniści w gb.

lab.mimoco.com

plastikowy. 

03:38, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 maja 2008
dizajn of de łik

rabbit angel - lampka by trousselier

45 euro - colette, paris.

najbardzej urocza rzecz jaką widziałem w ostatnich dniach,

plastikowy.

17:29, whitecube , dizajn
Link Komentarze (2) »
ajtems of de łik

witam oto kilka fajnych ubrań które dla was wybrałem:

 

jako że ja i real dj ala uwielbiamy caselbajaca - musiałem.

poza tym bardzo mi podpadł ten sweterek z krową hvany.

pięknego dnia.

plastikowy.

00:19, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 maja 2008
cieszyn: creative commons

kolejna odsłona projektu 'manual cc', tym razem w cieszyńskiej galerii szarej . projekt rozpoczął się w bytomskiej kronice , skąd trafił m.in. do bwa w bielsku-białej i warszawskiego csw. wystawa odbyła się też w formie internetowej na stronie csw znaki czasu.

manual cc to wystawa złożona z "instrukcji dla początkujących i zaawansowanych" nadsyłanych przez artystów na specjalnie przygotowanych kartach. na ich podstawie widzowie mogą własnoręcznie zrealizować pomysły artystów. są to zazwyczaj propozycje konceptualne, polegające na zainicjowaniu jakiejś rozgrywki - z samym sobą, innymi widzami, przechodniami etc. - z reguły z otwartym zakończeniem i niepewnym rezultatem. do tej pory w projekcie wzięło udział ponad dziewięćdziesięciu artystów z różnych stron świata. liczba ta, tak jak i liczba użytkowników projektu, stale rośnie.
manual cc jest propozycją alternatywnego podejścia do ekonomii rynku sztuki. wszystkie prace oraz cały projekt udostępnione zostają na licencji creative commons, co umożliwia replikowanie projektu w wybranej konfiguracji.

 

hubert czerepok
hubert czerepok

 

 

maciej sieńczyk
maciej sieńczyk

 

 

galeria szara , ul. srebrna 1, cieszyn
wernisaż: 28. maja 08
wystawa: 29. maja - 21. czerwca 08

18:30, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
dorota urban >> papier peint: une femme

 


przestrzeń, w której żyjemy jest rodzaju żeńskiego... figurki wenus epoki lodowcowej to, jak wszystkie wizerunki kobiet, istoty idealne. wyrwane z kontekstu stanowią formę estetyczną podziwianą od wieków, wpychane na siłę w kontekst niepotrzebny, stają się przedmiotami kultu, przejawem pornografii, matkami miłującymi, karmiącymi, kochającymi, etc. pamiętać jednak należy, że te malownicze frazesy to tylko hipotezy stawiane przez gorliwych naukowców, chcących za wszelką cenę wytłumaczyć fenomen ich istnienia. kobieta nie jest przedmiotem estetycznym choć opowieść o niej może nosić takie znamiona. obraz, rzeźba, druk, wlepka, tapeta jest tylko mniej lub bardziej estetyczną formą; namiastką niedoścignionej idei kobiety, "ozdoby świata", w który jest uwikłana boleśnie...

prace doroty urban stanowią opowieść o tym właśnie bólu. to niepozbawiona goryczy zdystansowana refleksja na temat siebie samej, a raczej własnego ciała wobec kultury, w której funkcjonuje. podkreśla ona świadomość jego fetyszyzacji, pragnienie ciała konkretnego i nieokreślonego, jego uprzedmiotowienie, a wreszcie sprowadzenie kobiety właśnie do ciała.

urban jest daleka od manifestowania sprzeciwu w imieniu wszystkich kobiet, wypowiada się wyłącznie we własnym. jej grafiki nie wyrażają zdecydowanego protestu, ukazują świadomość artystki, świadomość kobiety. świadomość ta dotyczy własnej fizyczności, i właśnie ją artystka wykorzystuje w swoich przedstawieniach.

swoje ciało, razem z narzuconym kulturowo kontekstem, metodą „kopiuj, wklej” implikuje w przestrzeń jej grafik. sama pozbawia je podmiotowości, powiela, przerabia, zdaje się mówić: „wiem. jestem kobietą, wiem...”, pozostawiając przy tym echo smutku, towarzyszącego gorzkim refleksjom. nie znaczy to, że artystka kłóci się z własną naturą, jej wypowiedź dotyczy w całości fantazmatu kobiety we współczesnej kulturze. sama zresztą w pewien sposób decyduje się na jego powielanie.

mateusz żurek, kurator


dorota urban (1984) – studentka grafiki na uniwersytecie śląskim. zajmuje się głównie grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym; uprawia rysunek i malarstwo. główną inspiracją jej prac jest ciało traktowane jako element formalny kompozycji. często jawi się ono jako pierwiastek żeński uwikłany w mniej lub bardziej symboliczną rzeczywistość.

 


 

dorota urban >> papier peint: une famme
wernisaż: 16. maja 08
wystawa: 17-21 maja 08
miejce: korczynski polish concept store, 26 rue biot, 75017 paryż

 

05:18, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
inicjacja

witamy,

startujemy z nowym blogiem o tematyce mniej więcej zgodnej z wymienioną powyżej. będziemy sukcesywnie zamieszczali wpisy na temat bieżących wydarzeń, oraz interesujcych aspektach kultury i tego, co się z nią łączy.
my = mateusz żurek (kurator, odbiorca sztuki), plastikowy (grafik, trendsiker), real dj ala (grafomanka dźwięków, szitsiker), sabina piskorek (galerniczka, ciuchomanka).
my, czasem razem, czasem osobno, będziemy pisali o tym, o czym chcemy.

my

01:06, whitecube
Link Dodaj komentarz »