Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
wtorek, 24 czerwca 2008
manual cc x

odsłona 10

saf'08

23:20, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
kostka potwora

czwarta odsłona projektu monsterland

wcześniej: galeria szara, csw kronika, kpcs paris

20:35, whitecube , sztuka
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 23 czerwca 2008
puma atmos the north pole pack

nowa, polarna, limitowana seria butów pumy to kolaboracja pumy, atmosa, i fotografa mitsuaki iwago.

dostępne są 3 modele nawiązujące do polarnych zwierzaków: macaroni penguin, polar bear i harp seal.

 

ceny to $170 za model macaroni penguin i $130 za dwa pozostałe,

do kupienia od 27 czerwca w:

atmos-NYC
203 W 125th St
New York, NY 10027
(212) 666-2242

lub tutaj.

plastikowy.

14:47, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 czerwca 2008
kiedyś reykjavík
 
electro // pop // visual
 
sometime >> reykjavik, iceland
 
 

 
18:29, whitecube , muzyka
Link Dodaj komentarz »
...bo w poezji brak dialogu?!
 
jeszcze przez kilka dni można oglądać w gliwickim muzeum wystawę 'alessi - poezja przedmiotu', którego kuratorką jest dagmara wójcik.
kiedy zobaczyłem plakat do wystawy na gliwickim dworcu ogromnie ucieszyłem się, że również w gliwicach można zobaczyć dobre wystawy. ciekawą dla mnie decyzją okazało się umieszczenie 'takiej' ekspozycji w przestrzeni willi caro, funkcjonującej jako muzeum etnograficzne. pełen entuzjazmu w drodze na wystawę, zostałem sprowadzony na ziemię tuż po przekroczeniu drzwi willi. ta osobliwa przestrzeń wystawiennicza, tym bardziej w przypadku pokazywania w niej współczesnego dizajnu, narzuca 'odczytanie' dialogu pomiędzy zastanymi artefaktami a 'włożonym' w nie allessim.
pomimo wrażenia, że bez tego nie można się obejść - w katalogu, czy inf. o wystawie nie znajdziemy o dialogu ani słowa (poza tym, że wystawa ma miejsce w historyzujących wnętrzach willi oscara caro).
nie zmienia to faktu, że przyjemna pozostaje myśl, że w gliwicach zaczyna się mieć pomysły na wystawy. a ich realizacja? cóż...
mateusz żurek
 
muzeum w gliwicach >> willa caro
do 29. czerwca
kurator: dagmara wójcik
15:54, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 czerwca 2008
ajtems of we łik.

 

 plastikowy.

07:31, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 czerwca 2008
m h n
muzeum historii nienaturalnej
csw kronika do 31. lipca
kurator: sebastian cichocki 
14:19, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 czerwca 2008
subcrew x g-shock set

ostatnio moda, dizajn i kultowe marki obfitują w różnego rodzaju kolaboracje.

tym razem casio g-shock, który to ostatnio obchodził swoja 25 rocznice razem z subcrewem stworzyli set składający się z logowanego zegarka, czapeczki i koszulki.

całkiem ładne ubranko urodzinowe dla tak już sędziwego odmierzacza czasu.

 

cena jeszcze nieznana, jednak tego typu g-shock zazwyczaj to okolo $150
plastikowy.
22:31, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 czerwca 2008
gap x whitney museum of american art

kolejne fajne połączenie. gap razem z whitney museum of american art wydali serie bardzo fajnych tiszertów z dziełami jednych największych artystów sztuki współczesnej.

i tak na męskich koszulkach: glenn ligon i chuck close.
damskich kenny scharf, marilyn minter i kiki smith.

 

 
 
 
 
do kupienia w sklepach gapa , whitney i colette , $28-$38,
plasikowy.
12:25, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 czerwca 2008
manual na slocie

 

odsłona 10

kurator: mateusz żurek

9. - 13. lipca 2008

slot art festival, lubiąż k/wrocławia

manual cc to projekt, którego geneza leży w fascynacji projektami konceptualnymi z lat 60. i 70. początkiem jego realizacji było przygotowanie pocztówek zawierających wytyczne dla artystów, którzy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie. tak przygotowane zaproszenia zostały przekazane lub wysłane artystom, spośród których ponad dziewięćdziesięciu na nie odpowiedziało, biorąc tym samym udział w manual cc.

instrukcje gier dla początkujących stanowią wystawę, która jest jedynie pretekstem do czegoś, co będzie się działo dalej. czy to z samymi instrukcjami, czy, próbując popatrzeć szerzej, z postrzeganiem rynku sztuki, postrzeganiem samej sztuki i jej charakteru współcześnie.

manual cc to swoisty rekonesans idei artystycznej. mimo bardzo lekkiej atmosfery towarzyszącej wystawom, manual cc jest bardzo poważnym wydarzeniem, które przedstawia pewne tendencje o charakterze globalnym. do zastanowienia, moim zdaniem, skłaniać powinny m.in. nazwiska, które zdecydowały się na wzięcie udziału w projekcie oraz forma, w jakiej poszczególni artyści wyrazili swoją odpowiedź.

projekt można potraktować na kilka sposobów: brać udział w proponowanych grach, łączyć je ze sobą, przetwarzać; zastanawiać się nad charakterem sztuki, sposobem wypowiedzi artystycznej, jej oddziaływaniu i atrakcyjności; wreszcie zastanowić się nad rolami, które odgrywamy (w sztuce - odgrywając, interpretując, przetwarzając, tworząc itd., w domu, wśród przyjaciół, w pracy…). projekt uświadamia grywalność sytuacji codziennych, pozorność różnego rodzaju relacji oraz nasz wpływ na nie. manual cc, często w absurdalny sposób, pokazuje jakie role w życiu pełnią wszelkiego rodzaju instrukcje. zapraszam do gry.

mateusz żurek

 

projekt przybrał ostateczny kształt latem 2007 roku. jego pierwsza manifestacja, w postaci wystawy, miała miejsce w bytomskiej kronice we wrześniu 2007, pod czujnym okiem sebastiana cichockiego. od tego czasu projekt materializował się w różnych postaciach: książki – podręcznika, drukowanej wkładki do magazynu, kalendarza, stołu z instrukcjami w holu galerii, załączników do e-maili, czy e- wystawy. lolejny pokaz manual cc miał miejsce podczas trwania 5. berlin biennale w berlińskim projektraum uqbar, będąc częścią projektu alfabet kroniki. ostatnie dwie odsłony projektu miały miejsce w csw w warszawie i galerii szarej w cieszynie.

instrukcje gier jako takie nie są przedmiotem prawa autorskiego. wszystkie dostarczone przez artystów karty z grami są dostępne na licencji creative commons uznanie autorstwa - na tych samych warunkach 2.5 polska. szczegółowe warunki licencji są dostępne na stronie: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/pl/

 

na mocy tej licencji, artyści będący autorami instrukcji zrzekają się większości praw i wyrażają zgodę na wykorzystanie stworzonych przez nich kart z grami w dowolny sposób - pod warunkiem, że:
- poda się imię i nazwisko autora oraz projekt manual cc jako źródło oryginalnego tekstu;
- zamieści informację licencyjną zawierającą powyższą nazwę licencji;
- udostępni utwory zależne na tej samej licencji.

 

koncepcja ekspozycji kart: michał latko

patronat medialny: cabinet, new york , white cube

współpraca: agnieszka pindera

uczestniczki seminarium kuratorskiego na studiach kuratorskich i muzealniczych uj: marianna dobkowska, magdalena drągowska, anna grajewska, ewa kobylarczyk, magdalena lipska, cecylia malik, noriko nagashige, agnieszka pindera, monika rendzner, anna sulich, magdalena tarnowska torbus, marika zamojska

 

creative commons

creative commons to międzynarodowy projekt mający na celu zwiększenia zasobów twórczości - treści kulturowych, edukacyjnych bądź naukowych - dostępnych jako dobra wspólne. w tym celu creative commons oferuje łatwe w użyciu narzędzia prawne, pozwalające w prosty i zestandaryzowany sposób zrzec się pewnych praw do swojej twórczości.
licencje creative commons działają na zasadzie “pewne prawa zastrzeżone” - granice dozwolonego użytku są szersze i wyraźniejsze niż te wytyczone na zasadzie “wszelkie prawa zastrzeżone”. creative commons szanuje prawo twórców do określenia stopnia, w jakim chcą się dzielić swoją twórczością z innymi, jednocześnie zachowując niektóre z posiadanych praw.
projekt creative commons rozpoczęli w 2002 roku amerykańscy prawnicy i naukowcy. obecnie oddziały creative commons działają w 45 krajach, a na licencjach creative commons udostępniono kilkadziesiąt milionów utworów. licencje są wykorzystywane przez twórców indywidualnych i duże instytucje; przez amatorów i profesjonalistów; przez przedsięwzięcia komercyjne i działające na zasadzie non-profit. creative commons polska działa od kwietnia 2005 roku, promując w polsce ideę wolnej kultury. więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie http://creativecommons.pl

19:34, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
dizajn of we łik

sugarkane to włoska marka która poza (co zabawne) filmami robi okulary. 

ich najnowszy produkt to asymetryczne oprawki, ze względu wiele kolorów,

w których są dostępne z pewnością się spodobają.

 


 

 

do kupienia tutaj,

plastikowy.  

 

17:32, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 czerwca 2008
ajtems of we łik
plastikowy. 
15:02, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 czerwca 2008
vivienne westwood opus

cudowna książka wydana przez ukochaną vivi, pokazuje niepublikowane wcześniej polaroidy znanych modelek, przyjaciół i rodziny projektantki w jej strojach (zrobione przy pomocy jednego z najwiekszych aparatów polaroida).

wydanych zostało 900 kopii i 9 różnych okładek (100 kopii książki w danej okładce), każda książka jest osobiście sygnowana przez vivienne. każdy album składa się z niemal 200 błyszczących stron o wymiarach 90cm x 64cm i waży 25kg. dzięki tym parametrom ksiażka stała się jednym z największych albumów mody, jakie kiedykolwiek zostały wydane.

 

1400 funtów, do kupienia tutaj,

plastikowy.

15:53, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 czerwca 2008
gold card.

kolejna odsłona sławnej pliage bag longchampa, tym razem za jej zaprojektowanie zabrał sie jeremy scott .

i tak powstała torba "w złotą kartę".

 

 

175 euro w colette,

plastikowy. 

15:01, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
justyno z allegro, nie płacz!
 
trudno oglądać tv i ominąć reklamy płyty justyny steczkowskiej dla fundacji tvn, jeśli nawet mnie "udało" się ją zobaczyć aż kilka razy. laureatka tegorocznego wiktora w kategorii "gwiazda piosenki i estrady" (co również wymagałoby zastanowienia) w spocie reklamowym wypowiada ujmujące wszystkich odbiorców hasła promujące, jakże modny obecnie, sposób uspokajania sumienia przez kupno płyty z kołysankami (w innych wypadkach nasze sumienia uzdrowić mają smsy, maskotki, bilety na mecz itd.). sposób w jaki to mówi przypomina bardziej reklamy środków przeciw zaparciom, niż stanowisko osoby sławnej promującej postawę charytatywną.
 
możliwe, że mina wokalistki wynika z poziomu jej poprzedniej płyty. choć, jak widać, wiktorom to nie przeszkadza. szkoda, że dobrze zapowiadająca się piosenkarka (ale to już bardzo dawno było) zdecydowała się zostać justyną.allegro.pl.
mateusz żurek
00:28, whitecube , muzyka
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2