Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
środa, 30 lipca 2008
ukochani przez mairan bantjes

 

kanadyjska artystka przygotowała dla prstiżowego brytyjskiego magazynu 'creative review' serię swoich typograficznych prac, zatytułowaną 'love stories'. niestety zostaną one umieszczone w dodatku specjalnym 'monogrph', dostępnym jedynie w stałej prenumeracie czasopisma.

prace marian bantjes są ściśle typograficzne. stanowią ponadto pewnego rodzaju ekshibicjonizm, autorka mówi o nich 'public private communications'. to najczęściej wyrażenia, które są skierowane do bliskich osób (bądź takie miały mieć przeznaczenia), które umieszczone w kontekście publicznym nabierają nowej jakości. cykl 'love stories' składa się ze zwrotów skierowanych do najbliższych artystce osób: matki, ojca, brata, najlepszego rzyjaciela... dentysty, itd.

magazyn 'cr' jest niedostępny na polskim rynku. prace bantjes na jej stronie.

mateusz żurek

 
marian bantjes, 'my mother' (akwarela)

 

 marian bantjes 'gillian muir, my best friend' (akwarela)

 

 
marian bantjes 'cake' (ciasto)

 


marian bantjes 'all the boys who loved me back' (wypalone drewno)

11:07, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 lipca 2008
christian louboutin - chiffon evening shoe
 
najpiękniejsze buty jakie widziałem w ostatnim czasie. 
450 funtów, tutaj
 
plastikowy.
18:56, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 lipca 2008
wystawa na off festival
 
something must break
on listening and hearing
7-11 sierpnia 2008
mysłowice
 
tutaj info festiwalowe.
18:28, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
toruń.video.festival
POLE WIDZENIA
 
csw znaki czasu w toruniu w dniach 22-23 sierpnia organizuje festiwal "pole widzenia".
założeniem festiwalu pole widzenia jest prezentacja ruchomych obrazów: animacji i sztuki wideo w kontekście historycznej struktury miasta, codziennego rytmu życia jego mieszkańców oraz turystycznego chaosu. program składać się będzie z kilku, rozłożonych w czasie i prezentowanych w różnych miejscach części. artystyczne działania będą mieć miejsce w kinie centrum, na dziedzińcu ratusza staromiejskiego (4 ekrany 6 x 4,5 m) oraz na jego południowej fasadzie  (ekran 10 x 40 m).
w festiwalu biorą udział artyści znani i uznani w polsce i na świecie, twórcy polskiej szkoły animacji, młodzi artyści korzystający z jej doświadczeń i osiągnięć oraz artyści wideo. zobaczyć będzie można pokazy nowych filmów, materiałów archiwalnych oraz działania, w których obraz łączy się z dźwiękiem, tworząc ekspresyjną, płynną formę sztuki. osobną częścią festiwalu będzie blok poświęcony polskiej animacji  dla dzieci.
każdy dzień kończyć się będzie dużym koncertem multimedialnym, w którym muzyka generowana na żywo połączy się z ruchomymi obrazami wpisanymi w kontekst średniowiecznej architektury.
 
program tutaj.
18:12, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
r_s
radiosimulator
 
radiosimulator jest projektem dźwiękowym tworzonym przez ludzi z polski, niemiec i innych państw, którzy działają na różnych obszarach sztuki, kultury i tworzenia kontekstu. jego bazą jest strona internetowa, która jest regularnie zmieniana i uzupełniana różnorodnymi pracami dźwiekowymi, wizualnymi oraz tekstowymi. obok własnych produkcji, prezentowana jest na niej również twórczość innych osób związanych z projektem. Dzięki otwarciu na międzynarodowe przestrzenie, radiowe i festiwalowe sytuacje, nasze dźwięki powinny bya słyszalne w eterze w wielu miejscach.
 
strana zatrzymała się rok temu, po 6. odsłonach projektu. mimo to pozostaje bardzo ciekawym zjawiskiem. miejmy nadzieję, że rs pokaże swoją kolejną realizację.
mateusz
17:59, whitecube , muzyka
Link Dodaj komentarz »
ajtems of we łik.

plastikowy.

13:28, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 lipca 2008
ajtems of we łik.
plastikowy.
03:43, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 lipca 2008
ajtems of we łik.

 

 
plastikowy.

 

22:13, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 lipca 2008
ajtems of we łik.
 
 
 
 plastikowy.
 
 
02:06, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »