Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
niedziela, 08 lutego 2009
ajtems of we łik.
16:57, plastikowy , moda
Link Dodaj komentarz »
15:30, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 lutego 2009
machina rozdała rdzenie

już ich znamy!!! 22 laureatów plebiscytu machina design awards wyłonionych. wieczór 5 lutego w sali marmurowej pałacu kultury i nauki w warszawie należał do dizajnu. polscy projektanci zyskują coraz większe uznanie w tej dziedzinie sztuki kochającej piękno, funkcjonalność i luksus. ich nazwiska znane są na całym świecie i wspierają słynne marki. pismo machina design postanowiło ich nagrodzić, wybierając te najbardziej dizajnerskie i pomysłowe produkty oraz usługi. jak jednak wyłonić najlepszych spośród najlepszych? pomogło w tym 14 wielkich nazwisk pod przewodnictwem dizajnerki doroty koziary, wśród których należy wymienić: alessandro mendini, satyendra pakhale, francesca picchi, ewa minge, pior metz, kayah i wielu innych. jak widać decyzja nie należała jedynie do specjalistów, ale także do tych, którzy z piękna lubią korzystać jak np. piotr metz określony przez organizatorów jako kolekcjoner rzeczy pięknych. odliczanie rozpoczęte, machina dizajnu ruszyła… wszyscy zebrani goście jak i projektanci oczekiwali na werdykt w otoczeniu multimedialnych projekcji, ciekawego oświetlenia i użytkowych nowinek. impreza nie mogłaby odbyć się bez obecności celebrytów polskiego światka artystycznego i to właśnie oni wręczali statuetki "rdzeni 2008". na gali pojawili się z pewnością lubiący luksus: kasia figura, tomasz jacyków, kayah, marysia seweryn i bogusław linda, edyta jungowska, tatiana okupnik, marysia sadowska. jedną z nagród wręczył przedstawiciel niewątpliwie pewnej dziedziny „sztuki” – poseł janusz palikot. statuetkę zaprojektował janusz kaniewski – utalentowany europejski projektant polskiego pochodzenia, który sam otrzymał nagrodę specjalną. wśród nagrodzonych pojawiły się dobrze znane marki, ale także te bardziej niszowe (wyniki poniżej). Na szczególną uwagę zasługuje kategoria transport w której nagrodzono obuwie nike oraz przedmiot 1, w której zwyciężył znany wszystkim produkt - mydło pollena biały jeleń. najbardziej cieszą się z pewnością przedstawiciele moho design, gdyż prócz nagrody w swojej kategorii zdobyli także grand prix pierwszej edycji machina design awards. gala nie obyłaby się jednak bez profesjonalnej konferansjerki, którą poprowadzili beata sadowska i wspominany już piotr metz. nagrody rozdane, pozostaje więc śledzić poczynania projektantów i spotkać się za rok na kolejnej gali.

 

laureaci:

elektronika tv - loewe - tv lcd connect

meble - iker - zestaw mebli spider

agd - elektrolux - bezprzewodowy odkurzacz ergorapido

transport - nike - buty crocodile

dla dzieci - holki - kolorowa mata zawieszki

sport i rekreacja - puma - mcqueen puma icons holmes place premium club

oświetlenie - plasticfantastic – lampa pies

biuro - hp compaq – ultra mały komputer stacjonarny

przestrzeń publiczna - puma – concept store kraków, ul. floriańska

komputery - apple – macbook air

elektronika przenośna - sony vaio – notebook

telefony komórkowe - sony ericsson – telefon xperia

wnętrze - moho design – dywany the rock collection

usługi bankowe - bre bank, mbank – karta kredytowa

opakowanie - pepsi machina

moda - vf polska distribution – lee dżinsy

młody design - joanna figurniak

przedmiot 1 – usługa ułatwiająca życie - pollena biały jeleń

przedmiot 2 – usługa making the word better - spacestation – krzesło nobody

reklama - orange vp polska distribution – lee – koncept works of denim


akcesoria/gadżet - apple – ipod touch 32gb

 

 

 

prowadzący galę: beata sadowska i piotr mec
 
kasia figura
 

tatiana okupnik
 

marysia seweryn i bogusław linda
 
 
tekts: agnieszka ucińska
foto: łukasz szeląg
23:29, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
adidas slvr collection - accessories ss09

 

 
 
 
minimalistyczne, monochromatyczne akcesoria adidasa. torby, breloczki i genialny pasek! 
plastikowy
 
adidas slvr

 

22:31, plastikowy , moda
Link Komentarze (1) »
czwartek, 05 lutego 2009
wielki pies na 4. urodziny galerii pies
 
 
 
 
wczoraj odbyły się czwarte urodziny poznańskiej galerii pies, młodej i zarazem znaczącej galerii w polsce, prowadzonej przez dawida radziszewskiego. przyjęcie urodzinowe połączone było z odsłonięciem pracy rafała jakubowicza - 'wielki pies'. praca odwołuje się do gwiazdozbioru, odtwarza go przy pomocy instalacji z lamp na suficie. wszystkiego najlepszego!
mateusz żurek
 
foto: katarzyna pajzderska
 
 
 
 
 
 
 
galeria pies
dąbrowskiego 25a, poznań
23:20, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
saturator queer festival
 
już od jutra w warszawskim saturatorze przez dwa dni queer festival. klub od kilku lat organizuje liczne eventy, m.in. poruszające tematykę sceny homo-queer-core, wykorzystując różne formy - przede wszystkim koncerty, ale i performanse, prezentacje filmów oraz wersję combo, którą będzie właśnie 'queer festival'. zaprezentują się na nim przedstawiciele związani z atystycznym nurtem queer z polski i zagranicy. wydarzeniu towarzyszy płyta cd
 mateusz żurek
 
queer festival
06 - 07 lutego 2009
saturator
ul. 11 listopada 22
warszawa
16:22, mateusz_zurek , sztuka
Link Komentarze (3) »
flesh gordon | kino sci-fi w szarej

 
 
 
 
galeria szara w cieszynie pokaże film sci-fi 'flesh gordon' z 1972 roku, będący parodią serii 'flesh gordon' z 1930 roku. pokaz w ramach 'kino sciene-fiction'
[mż]
 
9 lutego 2009, godz. 19:30
galeria szara, cieszyn
ul. srebrna 1
15:38, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
ion grigorescu - w ciele ofiary 1969-2008

pierwsza retrospektywna wystawa rumuńskiego artysty iona grigorescu, zatytułowana w ciele ofiary 1969 2008 powstała w rezultacie projektu badawczego prowadzonego przez zespół muzeum sztuki nowoczesnej w warszawie wspólnie z austriacką kuratorką kathrin rhomberg. urodzony w 1945 roku w bukareszcie, wykształcony jako malarz artysta, jest autorem licznych filmów, cykli fotograficznych, zapisów, kolaży za pomocą których dokumentuje swoje codzienne życie, jak i drogę jaką przeszło rumuńskie społeczeństwo na przestrzeni ostatnich dekad, prowadzącą od reżimu komunistycznego do realiów ekspansywnego kapitalizmu.

z formalnego punktu widzenia twórczość iona grigorescu może być analizowana jako klasyczny przykład środkowo-europejskiego sztuki eksperymentalnej, za pomocą której artysta próbujące znaleźć swoje miejsce w wyjątkowo opresyjnym systemie politycznym. retrospektywne ujęcie jego twórczości od końca lat 60. pozwala dostrzec w niej o wiele więcej, niż kolejny "zagubiony" rozdział w historii środkowo-europejskiej awangardy. niezwykłość i osobność postawy artysty polega na śmiałym wprowadzaniu do sztuki konceptualnej wątków religijnych, psychoanalizy oraz na definiowaniu przyczyn kryzysów politycznych poprzez kryzys duchowy. grigorescu zawsze żywo reagował na bieżące wydarzenia polityczne, jednocześnie filtrując je przez swoje prywatne doświadczenie i fizyczne ograniczenia ciała - jego wielowątkową twórczość można określić mianem duchowej sztuki krytycznej.

[materiały prasowe]


ion grigorescu - w ciele ofiary 1969-2008 wystawa monograficzna
wernisaż: 6 lutego, godz. 18:00, wystawa do 15 marca 2009
muzeum sztuki nowoczesnej, warszawa
kurator: kathrin rhomberg
współpraca kuratorska: marta dziewańska

14:20, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
performer
 
wątki z twórczości grotowskiego pokazane zostaną przez pryzmat sztuk wizualnych: filmowa dokumentacja z prób, przedstawień, ćwiczeń aktorskich oraz wywiady z reżyserem zestawione zostaną z dziełami artystów, których łączą z nim wspólne inspiracje lub jednakowe podejście do sztuki, ciała, duchowości.
wystawa „peformer” wyrasta z potrzeby przemyślenia twórczości grotowskiego jako zjawiska istotnego nie tylko w perspektywie rozwoju teatru, ale też w kontekście szerzej rozumianych przemian kulturowych drugiej połowy XX wieku, których sztuki wizualne, teatr, literatura i filozofia stały się świadectwem.
tytuł wystawy „performer” to tytuł jednego z tekstów jerzego grotowskiego. georges banu, pisał o owym tekście, iż „należy [go] czytać jako wskazówki z trasy, a nie klauzule programu, ani jako dokument końcowy, spisany, zamknięty”. podobnie należałoby czytać wystawę: jej celem nie jest całościowa prezentacja dzieła grotowskiego, jego „dorobku”, nie ma ona charakteru monografii wybitego reżysera i antropologa teatru. to raczej kolekcja „zapisków” dokonanych na marginesie tego, co bywa postrzegane jako główny korpus dzieła grotowskiego. wystawa nie opiera się, na próbach rekonstrukcji słynnych spektakli czy też dokonań z okresu po-teatralnego. poprzez prezentację dokumentalnych zapisów ćwiczeń, fragmentów prób i spektakli, rozmów z grotowskim, próbuje natomiast, zrekonstruować sposób myślenia tego twórcy na temat ciała jako miejsca doświadczania pierwotnej duchowej rzeczywistości.
[materiały prasowe]
artyści biorący udział w wystawie:
marina abramovic, marina abramovic/ulay, vito acconci, akcjoniści wiedeńscy (herman nitsch, gunther brus, otto muehl, rudolph schwarzkogler), lygia clark, roman dziadkiewicz, bruce naumann, carolee schneemman, grzegorz sztwiertnia, hannah wilke, joan jonas, gina pane, zbigniew warpechowski.

kuratorzy:
magda kulesza (instytut teatralny w warszawie), jarosław suchan (muzeum sztuki w łodzi), hanna wróblewska (zachęta)
 
14 lutego - 24 marca 2009
zachęta. narodowa galeria sztuki
pl. małachowskiego 3, warszawa
 
13:02, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 grudnia 2008
życzymy świąt!
15:05, mateusz_zurek , yeti
Link Komentarze (1) »
czwartek, 11 grudnia 2008
yard sale
 
13.12 sobota
Mustache zaprasza na YARD SALE
Piknikowa atmosfera, dobra muzyka i co najwazniejsze zakupy.
Uszy pieścić będą Beat Banquet a nóżkę do tańca podrywać będzie Boy Division.
O świąteczne zaopatrzenie garderoby zadbają (i to do 50% taniej):
Green Establishment, Turbokolor , Plastikowy, Ultimate Tees , Agnieszka Orlińska Vintage, Kolekcjonerki, Reebok, Nike, Cheap Monday , Wood Wood

Street art live act!
Do zobaczenia !
PS. CASH ONLY !

http://myspace.com/mustachewarsaw
http://mustachewarsaw.com
http://myspace.com/plastikowy
http://greenestablishment.pl
http://turbokolor.com
http://myspace.com/ultimatestreet
http://myspace.com/kolekcjonerki
http://warszawskanike.pl
http://rs-store.pl/
http://myspace.com/thebeatbanquet
http://myspace.com/boy_division

Start: 14:00
Wjazd: za darmo
 
14:20, plastikowy , moda
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 listopada 2008
tck
 
tecktonik (tck/milky way/vertigo). technika tańca wywodząca się z paryża.  zdobył dużą popularność przy pomocy filmików na jujubie, pokazujących układy taneczne lub sekwencje  poszczególnych ruchów. taniec czerpie z technik elektro i hip-hop. charakterystyczne formy to loking i popping(składające się z dynamicznych sekwencji ruchów rękami oraz obrotów). pozornie łatwa technika, do pierwszych samodzielnych prób. dodatkową trudność stanowi towarzysząca tck muzyka - szybkie elektro lub hardstyle.
póki co polska publiczność ogranicza się do przyglądania nowej technice, gdzie niegdzie widoczne są powolne próby tworzenia grup specjalizujących się w tecktoniku. ubiór w stylu tecktonik opiera się wyłącznie na ciuchach dopasowanych do ciała (rurki/przylegające tiszerty). na nogach wysokie buty (high sneakers) lub trampki typu „slip-on”. włosy krótkie, delikatny „irokez”.  coraz częściej taniec ten spotykamy w teledyskach/ilustracjach muzycznych utworów.

błażej stachlewski
 
kilka przykładów:
 
 
 

01:21, whitecube , taniec
Link Komentarze (1) »
agnieszka chojnacka

prace, które artystka prezentuje w przestrzeni galerii manhattan są formalnie różne, jednakże motywem przewodnim, łączącym zaaranżowaną przestrzeń galerii jest idea przechodzenia przez tęczę na drugą stronę. symbolizuje to jedna z prezentowanych prac- chodnik z czarnego aksamitu z wzorem podłużnych kolorowych pasów kojarzonych z tęczą.

prezentowane na wystawie prace są poświęcone różnym utopiom z okresu dzieciństwa, dotykają tematu związanego z procesem znikania i przechodzenia z jednej formy w drugą, do czego nawiązuje tytuł wystawy, który pochodzi ze światowego przeboju z 1939 roku śpiewanego przez judy garland w filmie „czarnoksiężnik z krainy oz”. o ciągłej popularności tego utworu świadczy ogromna ilość interpretacji w różnych konwencjach muzycznych od soul przez rock, folk, do techno i disco. z upływem czasu jedna interpretacja ginie, po czym powstaje następna.

galeria manhattan
ul. wigury 15, 90-302 łódź, tel. 042 636 33 44

00:46, mateusz_zurek , sztuka
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 listopada 2008
nike air 'crazy' force 1.

nike i ich stały współpracownik - projektant dizajnerskich zabawek michael lau stworzyli nike air 'crazy' force 1, to swojego rodzaju 'hołd' dla wszystkich maniaków tego typu butów. w pudełku poza genialnie zaprojektowanymi butami znjdziemy specjalnie na tę okazje stworzoną winylową zabawkę. 

 

 
 
 
 
nike air 'crazy' force 1 exhibition
29 – 30 listopada 2008
michael gallery
11/f, lok's industrial building, 204 tsat tsz mui road, quarry bay
13:00 –20:00
13:53, plastikowy , dizajn
Link Dodaj komentarz »
ajtems of we łik.
00:17, plastikowy , moda
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7