Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
wtorek, 10 czerwca 2008
dizajn of we łik

sugarkane to włoska marka która poza (co zabawne) filmami robi okulary. 

ich najnowszy produkt to asymetryczne oprawki, ze względu wiele kolorów,

w których są dostępne z pewnością się spodobają.

 


 

 

do kupienia tutaj,

plastikowy.  

 

17:32, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 czerwca 2008
ajtems of we łik
plastikowy. 
15:02, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 czerwca 2008
vivienne westwood opus

cudowna książka wydana przez ukochaną vivi, pokazuje niepublikowane wcześniej polaroidy znanych modelek, przyjaciół i rodziny projektantki w jej strojach (zrobione przy pomocy jednego z najwiekszych aparatów polaroida).

wydanych zostało 900 kopii i 9 różnych okładek (100 kopii książki w danej okładce), każda książka jest osobiście sygnowana przez vivienne. każdy album składa się z niemal 200 błyszczących stron o wymiarach 90cm x 64cm i waży 25kg. dzięki tym parametrom ksiażka stała się jednym z największych albumów mody, jakie kiedykolwiek zostały wydane.

 

1400 funtów, do kupienia tutaj,

plastikowy.

15:53, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 czerwca 2008
gold card.

kolejna odsłona sławnej pliage bag longchampa, tym razem za jej zaprojektowanie zabrał sie jeremy scott .

i tak powstała torba "w złotą kartę".

 

 

175 euro w colette,

plastikowy. 

15:01, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »
justyno z allegro, nie płacz!
 
trudno oglądać tv i ominąć reklamy płyty justyny steczkowskiej dla fundacji tvn, jeśli nawet mnie "udało" się ją zobaczyć aż kilka razy. laureatka tegorocznego wiktora w kategorii "gwiazda piosenki i estrady" (co również wymagałoby zastanowienia) w spocie reklamowym wypowiada ujmujące wszystkich odbiorców hasła promujące, jakże modny obecnie, sposób uspokajania sumienia przez kupno płyty z kołysankami (w innych wypadkach nasze sumienia uzdrowić mają smsy, maskotki, bilety na mecz itd.). sposób w jaki to mówi przypomina bardziej reklamy środków przeciw zaparciom, niż stanowisko osoby sławnej promującej postawę charytatywną.
 
możliwe, że mina wokalistki wynika z poziomu jej poprzedniej płyty. choć, jak widać, wiktorom to nie przeszkadza. szkoda, że dobrze zapowiadająca się piosenkarka (ale to już bardzo dawno było) zdecydowała się zostać justyną.allegro.pl.
mateusz żurek
00:28, whitecube , muzyka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 czerwca 2008
brothers in arms: kuba i tymek

 

brothers in arms to wspólne portfolio kuby jezierskiego i tymka jezierskiego.

ciekawy pomysł, wykonanie i zawartość.

polecam,

mateusz

 


kuba jezierski

 


tymek jezierski

20:01, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
torba z reklamy

 

ho::lo to projekt, którego produkty stanowią pożywkę dla poszukujących oryginalności. proponuje torby w różnych modelach, wykonane w całości z materiałów 'miejskiego pochodzenia': bannery reklamowe, samochodowe pasy bezpieczeństwa (nieco węższe od typowych - produkowane na zlecenie ho::lo), resztki pokrowców warsztatowych i szewska guma.

proces, w którym powstają torby nazywamy upcyklingiem, czyli odzyskiem na lepsze, poziom wyżesz (up-) w przetwórstwie. recykling ma często odwrotne znaczenie.

 

 

na stronie producenta można zamówić unikatowe produkty w niewygórowanych cenach (od 32 do 217zł). poza torbami, o rozmaitych rozmiarach i przeznaczeniu, dostępne są również portfele.

mateusz żurek

16:14, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
śląska rzecz '07 dla kroniki

csw kronika i ariane spanier, berlińska projektantka współpracująca z bytomską instytucją od 2007 roku, otrzymali główną nagrodę w konkursie śląska rzecz w kategorii “grafika użytkowa”, za książkę, plakat i identyfikację wizualną projektu 'yane calovski & hristina ivanoska. oskar hansen’s museum of modern art', zaprezentowanego podczas wystawy 'sieroty, legendy i bohaterowie sztuki' w kronice.
 
 
 
konkurs jest organizowany przez zamek sztuki i przedsiębiorczości w cieszynie. celem konkursu było wyłonienie i promowanie najlepszych produktów, które powstały przy współpracy z projektantem oraz najlepszych projektów graficznych, które zostały wdrożone do produkcji na terenie województwa śląskiego w 2007 roku. przypomnijmy, że w ubiegłym roku kronika otrzymała wyróżnienia za identyfikację wizualną instytucji autorstwa tomasza bierkowskiego.
 
 

15:37, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 maja 2008
monsterland pendant.

nowa rzecz wyprodukowana przez monsterland to śliczny filocwy wisiorek/breloczek/zawieszka do telefonu. składa sie z dwóch filcowych warstw - szarej i fluopomarańczowej, luźno ze sobą połączonych. 

oczywiście z potworem!

 

 

cena 20zł

do zamówienia jak na chwilę obecną wyłącznie pod mailem: plastikowy@monsterland.pl

pozdrawiam mocno,

plastikowy.

23:56, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 maja 2008
15. międzynarodowa konferencja tańca współczesnego i festiwal sztuki tanecznej
 
mktwifst jest dwutygodniową imprezą o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowaną przez śląski teatr tańca. wykłady, zajęcia, projekty twórcze i spektakle są organizowane i prezentowane na scenie śląskiego teatru tańca w bytomiu i festiwalowych miast partnerskich na terenie polski i regionu. każdego lata, na zaproszenie śtt, zespoły, wykładowcy, studenci i sympatycy tańca z całego świata gromadzą się celebrując wspólnie taniec współczesny, różne dyscypliny i formy sztuki, przyczyniając się do ich rozwoju
 
czas: 29. czerwca - 12. lipca 2008
miejsce: śląski teatr tańca, ul. żeromskiego 27, 41-902 bytom
23:03, whitecube , taniec
Link Dodaj komentarz »
delightable

przedstawiam projekt stolika autorstwa thomasa gardnera - 'delightable', który od niedawna jest dostępny w sprzedzarzy komercyjnej (ok. 1200funtów za model slim coffe).

delightable to stolik, którego wrażliwy na dotyk blat reaguje rozświetleniem powierzchni, która została naciśnięta. całość zamknięta w obudowie ze stali nierdzewnej. grubość blatu w wersji slim cofee to zaledwie dwadzieściapięć milimetrów. a dalej: wysokość 300mm, długość 900mm, szerokość 450mm. minusem stolika sprzedawanego pod szyldem kloss-indecorations jest niewątpliwie jego kabel zasilający, prowadzący od jednej z nóg do gniazdka. nie można go logicznie wykluczyć, aczkolwiek nie należy do wygodnych ani estetycznych cech produktu. jest wodoodporny! energia: 12V.

wykonywany na zamówienie. czas realizacji: od czterech do sześciu tygodni.

kupić można tutaj.

mateusz żurek

20:50, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
strefa av
strefa av to kolejny projekt galerii szara we współpracy z naszymi południowymi sąsiadami. tym razem organizatorzy postanowili skonfrontować artystów eksperymentujących z materią dźwięku i obrazu video. zorganizowano warsztaty, wykłady, koncerty oraz projekcje filmowe przybliżające nam polskie i czeskie doświadczenia z audiowizualnością. natomiast podsumowaniem projektu jest wydawnictwo dvd strefa av. zawartość płyty i katalogu to w większości premierowe nagrania, czasem specjalnie stworzone na potrzeby projektu, utwory audio, teledyski, vj sety, videoart
wydawnictwo strefa av to ponad 20 projektów audio i wideo poszerzonych o polsko-czesko-angielski katalog przybliżający sylwetki artystów. powstanie również strona www prezentująca projekt. organizatorzy zapowiadają kolejne edycje oraz dalszą serię koncertów pod szyldem strefa av
19:20, whitecube , sztuka
Link Dodaj komentarz »
mimobot®

cudowne pendrajwy!

totalnie sie zakochałem gdy jakiś czas temu odnalazłem je w sieci.

40-140 euro w zalezności od pojemniści w gb.

lab.mimoco.com

plastikowy. 

03:38, whitecube , dizajn
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 maja 2008
dizajn of de łik

rabbit angel - lampka by trousselier

45 euro - colette, paris.

najbardzej urocza rzecz jaką widziałem w ostatnich dniach,

plastikowy.

17:29, whitecube , dizajn
Link Komentarze (2) »
ajtems of de łik

witam oto kilka fajnych ubrań które dla was wybrałem:

 

jako że ja i real dj ala uwielbiamy caselbajaca - musiałem.

poza tym bardzo mi podpadł ten sweterek z krową hvany.

pięknego dnia.

plastikowy.

00:19, whitecube , moda
Link Dodaj komentarz »