Kategorie: Wszystkie | dizajn | moda | muzyka | sztuka | taniec | teatr | yeti
RSS
piątek, 28 listopada 2008
tck
 
tecktonik (tck/milky way/vertigo). technika tańca wywodząca się z paryża.  zdobył dużą popularność przy pomocy filmików na jujubie, pokazujących układy taneczne lub sekwencje  poszczególnych ruchów. taniec czerpie z technik elektro i hip-hop. charakterystyczne formy to loking i popping(składające się z dynamicznych sekwencji ruchów rękami oraz obrotów). pozornie łatwa technika, do pierwszych samodzielnych prób. dodatkową trudność stanowi towarzysząca tck muzyka - szybkie elektro lub hardstyle.
póki co polska publiczność ogranicza się do przyglądania nowej technice, gdzie niegdzie widoczne są powolne próby tworzenia grup specjalizujących się w tecktoniku. ubiór w stylu tecktonik opiera się wyłącznie na ciuchach dopasowanych do ciała (rurki/przylegające tiszerty). na nogach wysokie buty (high sneakers) lub trampki typu „slip-on”. włosy krótkie, delikatny „irokez”.  coraz częściej taniec ten spotykamy w teledyskach/ilustracjach muzycznych utworów.

błażej stachlewski
 
kilka przykładów:
 
 
 

01:21, whitecube , taniec
Link Komentarze (1) »
piątek, 30 maja 2008
15. międzynarodowa konferencja tańca współczesnego i festiwal sztuki tanecznej
 
mktwifst jest dwutygodniową imprezą o charakterze artystycznym i edukacyjnym organizowaną przez śląski teatr tańca. wykłady, zajęcia, projekty twórcze i spektakle są organizowane i prezentowane na scenie śląskiego teatru tańca w bytomiu i festiwalowych miast partnerskich na terenie polski i regionu. każdego lata, na zaproszenie śtt, zespoły, wykładowcy, studenci i sympatycy tańca z całego świata gromadzą się celebrując wspólnie taniec współczesny, różne dyscypliny i formy sztuki, przyczyniając się do ich rozwoju
 
czas: 29. czerwca - 12. lipca 2008
miejsce: śląski teatr tańca, ul. żeromskiego 27, 41-902 bytom
23:03, whitecube , taniec
Link Dodaj komentarz »